Žuti kartoni: Milan Rodić, Dejan Stanković, Degenek, Milunović (Crvena zvezda) – L.Marković, Suma, Miljković (Partizan)

Stadion: Rajko Mitić, Sudija: Novak Simović

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Degenek, Milunović, Rodić (od 87. Gobeljić) – Sanogo, Petrović (od 46. Kanga) – Nikolić (od 46. Falćineli (od 87. Pavkov)), Ivanić, Katai – Ben.

PARTIZAN: Stojković – Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović – Šćekić, Zdjelar (od 70. Jojić) – Asano, Natho (od 60. Suma), Jović (od 46. L.Marković) – Holender (od 88. F.Stevanović).

KRAJ!

90. minut – Još pet minuta nadoknade!

89. minut – Kakva šansa za Partizan i kakva odbrana Borjana! Izbio je nakon odličnog prodora vezista crno-belih u odličnu poziciju, ali je kapiten domaćih sačuvao mrežu!

88. minut – Poslednja promena u Partizanu, Filip Stevanović menja Holendera.

87. minut – Umesto Falćinelija na terenu je Milan Pavkov, a Marko Gobeljić menja Milana Rodića.

86. minut – Miljković je sada nagazio Falćinelija po zglobu. Italijan ne može da nastavi meč, upravo su lekari ušli na teren kako bi ukazali pomoć napadaču domaćih. Bek Partizana zaradio je žuti karton.

85. minut – Kanga je raspalio po lopti sa nekih 30 metara, ona ide daleko preko gola.

84. minut – Crveno-beli uspešno čuvaju prednost, sve manje vremena za Partizan da dođe do bodova na Marakani.

78. minut – Milunović “seče” opasan napad Partizana tako što ruši Sumu i dobija žuti karton.

75. minut – Frka na terenu nakon faula Jojića. Suma je namerno nagazio Sanoga koji je ležao na travi, nakon čega su domaći fudbaleri nasrnuli na njega. Na kraju se sve završilo žutim kartonom za momka iz Gvineje, a javnu opomenu dobio je i Miloš Degenek.

74. minut – Promena u Zvezdi. Na terenu je Slavoljub Srnić, a van igre ide Katai.

73. minut – Uzbuđenje kod klupe Partizana. Stanojević se bunio nakon dosuđenog auta za Zvezdu, a pridružio mu se i Lazar Marković koji je zaradio žuti karton. Prva javna opomena za goste.

70. minut – Gužva u šesnaestercu Partizana nakon pokušaja Bena iz prekida. Nakon svega Katai šutira preko gola. Promena u redovima crno-belih, treća. Na terenu je Miloš Jojić koji menja Sašu Zdjelara.

68. minut – Suma je pokušao iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, ali samo do živog zida.

60. minut – Promena u redovima Partizana, druga po redu. Sejduba Suma menja Natha.

58. minut – GOOOOOOL! Mirko Ivanić! Nakon centaršuta Kange iz kornera Mirko Ivanić najviši u skoku za vođstvo domaćih!

43. minut – Milimetri su sada delili Jovića od pogotka! Loša reakcija Borjana i umalo prvenac na derbijima za mladog vezistu Partizana, od svega samo korner! Na kraju se iskupio kapiten Zvezde.

40. minut – Rodić sada grudima spušta loptu Kataiju na nekih 20 metara, a ofanzivni vezista Zvezde šutira preko gola.

38. minut – Rasplamsalo se na terenu! Dejan Stanković se bunio nakon jednog faula Aleksandra Šćekića nakon čega ga je sudija Simović opomenuo, a nakon što su se protesti nastavili pokazao mu je žuti karton.

33. minut – Kakva šansa za Veljka Nikolića! Mirko Ivanić je poslužio mladog vezista na nekih 10 metara od gola. Predomišljao se Nikolić, zalomio Svetozara Markovića, ali mu je Stojković odbranio udarac u bliži ugao.

31. minut – Gosti iz Humske igraju bolje u prvih pola sata. Čini se da se Zvezda opredelila za igru preko kontranapada. Jasno je da Partizan mora da krene na sve ili ništa na ovom meču s obzirom da je zaostatak na tabeli 9 bodova.

26. minut – Bibras Natho je pokušao iz slobodnog udarca sa nekih 19 metara, ali je pogodio samo Rodića u živom zidu.

21. minut – Sada prvi šut u okvir gola. Aleksandar Katai je pokušao sa ivice šesnaesterca, ali pravo u naručje Vladimira Stojkovića.

19. minut – Prvi ozbiljniji pokušaj na meču u režiji najboljeg strelca Partizana Takume Asana. Probao je Japanac nakon ispucavanja Milana Borjana da lobuje golmana crveno-belih, ali je prebacio gol.

12. minut – Nešto konkretnija igra Partizana u dosadašnjem delu meča. Milan Rodić zaradio je žuti karton zbog starta nad Aleksandarom Miljkovićem i tako postao prvi igrač upisan u “tefter” Novaka Simovića.

8. minut – Za sada bez velikih uzbuđenja na terenu. Mladi Nemanja Jović dva puta se okliznuo prilikom otvaranje kontre za goste. Partizan je pretio iz prekida nakon faula, ali je lopta otišla u korner. Nakon toga nije bilo opasnosti po gol Milana Borjana.

18.05 – Utakmica je počela!

17.55 – Početak utakmice se uskoro očekuje! Sve je spremno za 164. večiti derbi!

17.45 – Dodajmo i to da je sudija Novak Simović već četiri puta bio glavni arbitar na večitim derbijima. Ovo će mu biti mali jubilej i peti meč na centru najvećeg srpskog fudbalskog duela.

17.40 – Podsećanja radi i ovaj derbi će biti treći u istoriji bez prisustva publike. Prvi u ovoj sezoni u Humskoj, kao i današnji na “Marakani” igrao se pred praznim tribinama zbog korona virusa, dok je prvi odigran 2008. godine. Bio je to 132. okršaj dva rivala, a završen je pobedom crveno-belih 4:1.

17.36 – Što se tiče klupe za rezervne igrače situacija je sledeća:

Crvena zvezda: Popović, Gobeljić, Pankov, Kanga, Srnić, Gavrić, Vukanović, Falćineli, Krstović, Pavkov.

Partizan: Popović, L. Pavlović, M.Živković, Suma, Ostojić, Štulić, Jojić, L.Marković, Urošević, F.Stevanović, Smiljanić.

17.29 – Nekadašnji fudbaler Partizana, a sada član Borca iz Banja Luke, Goran Zakarić oglasio se povodom derbija. Šta je imao da kaže pročitajte OVDE.

17.01 – Što se tiče sastava za današnji meč Dejan Stanković i Aleksandar Stanojević nisu spremili mnogo iznenađenja. Šef stručnog štaba crveno-belih odlučio je da na klupi ostavi i Dijega Falćinelija i Milana Pavkova, pa će napad šampiona Srbije krasiti El fardu Ben.

Njegov kolega iz protivničkog tabora odlučio je da u veznom redu počne bez Miloša Jojića, ali je tu Saša Zdjelar. Od prvog minuta će zaigrati i mladi Nemanja Jović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Degenek, Milunović, Rodić – Sanogo, Petrović – Nikolić, Ivanić, Katai – Ben.

PARTIZAN: Stojković – Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović – Šćekić, Zdjelar – Asano, Natho, Jović – Holender.

Izvor: Alo.rs